مجله

نحوه تشخیص لباس با کیفیت بالا

نحوه تشخیص لباس با کیفیت بالا

خرید لباس اغلب می تواند یک تجربه بی نظیر باشد. بخصوص خرید لباس زنانه برای خانم ها! در حالی که گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد، بسیاری از لباس ها کیفیت نسبتا پایینی دارند. خوشبختانه، با این حال، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید لباس های با کیفیت بالا را بهتر تشخیص دهید. با بررسی دقیق موادی که لباس از آن ساخته شده است، نگاهی به طرز کار لباس و با توجه به میزان مواد استفاده شده در لباس، می توانید به خوبی تشخیص دهید که چه لباسی با کیفیت است و کدام لباس کیفیت مطلوب را ندارد. با اپونتیا همراه باشید. 

1.شناسایی مواد خوب

به دنبال مواد و  الیاف طبیعی در لباس باشید. لباس های با کیفیت بالا اغلب با الیاف طبیعی ساخته می شوند. این به این دلیل است که الیاف طبیعی نه تنها گران تر هستند، بلکه گاهی اوقات به مرور زمان بهتر می مانند. در نهایت، الیافی که یک محصول ساخته می شود، چیزهای زیادی در مورد خود محصول به شما می گوید. و به نوعی بیانگر کیفیت آن می باشد.

_ لباس‌ های با کیفیت اغلب از پشم، پنبه، ترمه و ابریشم ساخته می‌شوند.

شناسایی مواد خوب

 

به یاد داشته باشید که محتوای بالای فیبر طبیعی لزوماً به معنای کیفیت بالای یک لباس نیست. همچنین باید به ساختار لباس نگاه کنید، آن را احساس کنید, لمس کنید تا مطمئن شوید که از بهترین مواد تهیه شده است.

فیبر طبیعی و ترکیبات مصنوعی اشکالی ندارد، در صورتی که درصد بیشتری از مواد طبیعی باشند. پارچه های ترکیبی ممکن است دوام طولانی داشته باشند و شکل خود را بسیار بهتر از پارچه هایی که فقط از الیاف طبیعی ساخته شده اند، حفظ کنند.

_ از مواد مصنوعی اجتناب کنید.

در حالی که الیاف مصنوعی ارزان تر و بادوام تر از الیاف طبیعی هستند، اما مشخصا لباس های ارزان قیمتی هستند. این به این دلیل است که آنها نشانگر خوبی هستند مبنی بر اینکه سازنده به جای کیفیت، روی هزینه تمرکز کرده است. بنابراین، شما باید مراقب مواد مصنوعی باشید و آنها را به دقت بررسی کنید.

از مواد مصنوعی اجتناب کنید

 

مراقب پارچه های پلی استر باشید. آنها فوق العاده ارزان هستند و احتمالاً تولید ضعیفی دارند.

مراقب اکریلیک باشید به عنوان مثال، پلیورهایی که بیش از 50٪ اکریلیک دارند، دوام زیادی ندارند.

دقت کنید که از چه دکمه ها و زیپ هایی ساخته شده است. جنس دکمه ها و سایر لوازم جانبی می تواند چیزهای زیادی در مورد کیفیت یک لباس به شما بگوید. قطعات پلاستیکی نشانگر این است که یک تکه لباس ارزان ساخته شده است. در عوض، به دنبال:

زیپ های فلزی_ دکمه های چوبی یا فلزی _ بدون در نظر گرفتن نوع مواد، به دنبال دکمه های محکم و سایر لوازم جانبی باشید. اینها نشانگر کیفیت عالی در تهیه لباس هستند.

شناسایی مواد خوب

 

2.رعایت مقدار مواد

روی ضخامت لباس تمرکز کنید. سنگینی یا ضخامت یک تکه لباس نیز نشانه مثبتی از کیفیت بالای آن است. لباس هایی که با مواد بیشتری در  ساخته می شوند، معمولاً لباس هایی با کیفیت بالا هستند و راحت هستند، ظاهر خود را حفظ می کنند و برای چندین سال ماندگاری دارند.

_ برای تست ضخامت:

لباس را به سمت نور نگه دارید و ببینید آیا نور زیادی به آن نفوذ می کند یا خیر.

با انگشتان خود آن را فشار دهید و ببینید چه حسی دارد.

وزن آن را در برابر یک لباس مشابه که می دانید کیفیت بالایی دارد، احساس کنید. اگر سبک تر باشد، احتمالاً مواد کمتری در تهیه آن به کار رفته است.

به دنبال لباس هایی باشید که شامل دکمه های اضافی یا یدکی هستند. بسته به استایل، لباس های گران قیمت کمبود دکمه ندارند. علاوه بر این، لباس‌های رده بالاتر با دکمه‌ های یدکی عرضه می‌شوند که می‌ توانید برای جایگزینی آن‌ هایی که گم شده‌اند استفاده کنید.

_ لباس را بررسی کنید و سعی کنید دکمه های اضافی را پیدا کنید.

نگاه کنید تا ببینید که دکمه ها همان جایی هستند که باید باشند. به عنوان مثال، یقه و آستین بازوها دارای دکمه خواهند بود.

لباس‌ هایی که روکش پارچه دارند. روکش مواد اضافی است که تولید کنندگان در امتداد درزها می دوزند. آنها اغلب در اطراف زیپ و یقه استفاده می شوند. اگر لباسی دو طرف آن قرینه نباشد یا کمی قرینه باشد، ممکن است لباس بی کیفیت باشد.

سعی کنید ببینید آیا تولید کننده از همان پارچه ای که برای بقیه لباس استفاده می کرد برای روکش استفاده می کرد یا خیر. اگر این کار را کردند، این نشان دهنده کیفیت پارچه است.

_ توجه داشته باشید که آیا لباس آستر دارد یا خیر. آستر ماده ای است که بین پارچه داخلی و خارجی ژاکت ها و لباس های مشابه قرار می گیرد. 

رعایت مقدار مواد

 

پارچه را به آرامی فشار دهید و انگشتان خود را به هم بمالید تا ببینید آستری وجود دارد یا خیر. به ضخامت آستر توجه کنید – هر چه ضخیم تر باشد، بهتر است.

سعی کنید علائم با کیفیتی را که مستلزم استفاده از مواد اضافی مانند پلاک های پوشاننده دکمه ها، دارت های دوتایی یا سرآستین هستند، در لباس پیدا کنید تا از کیفیت آن مطمئن شوید.

3.نگاه به کار

روی دوخت خوب تمرکز کنید. دوخت خوب یکی از بهترین نشانه ها بر کیفیت بالای یک لباس است. اگر کار دوخت ضعیف باشد، به احتمال زیاد این مورد ارزان ساخته شده است و از مواد ارزان قیمت استفاده می کند. به دنبال:

_ دوخت هر چه بیشتر بهتر است.

دوخت هر چه بیشتر بهتر است

 

دوخت فوق العاده بالا. دکمه ها و سایر قطعاتی که به طور ایمن روی پارچه تعبیه می شوند.

سجاف کاری که به طور کامل تمام شده است. به عنوان مثال، اگر سجاف داخل آن شل دوخته شده باشد یا نخ نداشته باشد، احتمالاً لباس از کیفیت پایینی برخوردار است.

_ به دنبال عیوب باشید. تعداد قابل توجهی از نقص ها نشانه واضحی از کیفیت پایین است. در نهایت، شما باید عیوب را به عنوان یک علامت هشدار دهنده از کار ضعیف بدانید. اگر کیفیت کار ضعیف باشد، احتمالاً دوام زیادی نخواهد داشت. اجتناب کردن:

کوک های از دست رفته_  کوک های شل_ خطوط یا درزهای کج_ الگوهای پارچه ای که با درزها همخوانی ندارند.

_ برندهای با کیفیت را شناسایی کنید.

برندهای با کیفیت را شناسایی کنید

 

یکی از ساده‌ ترین راه‌ ها برای شناسایی لباس‌ های با کیفیت بالا، آشنایی با برندهای تولیدکننده آن است. به این ترتیب، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برچسب سازنده را ببینید تا بدانید یک کالا به خوبی ساخته شده است. اگر مطمئن نیستید، به برچسب سازنده مراجعه کنید و سپس آن را در اینترنت جستجو کنید.

کیفیت برخی از برندها ممکن است در طول زمان کاهش یابد، بنابراین تصور نکنید که برندی که 10 سال پیش با کیفیت بود، همچنان با کیفیت است.

دیدگاهتان را بنویسید